Sprawdzona zwirownia Konin


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:57

Sprawdzona zwirownia Konin

Postautor: adambyczek » 05 gru 2017, 7:55

Co znaczy termin żwirownia i do czego może nam być potrzebna w codziennym życiu?

Kolokwialnie mówiąc żwirownia to przedsiębiorstwo, które zajmuje się dostarczaniem pisaku i kruszywa do celów przemysłowych. Zazwyczaj żwirownia to kopalnia odkrywkowa, w której przy wykorzystaniu ciężkiego sprzętu jest wykopywane kruszywo. Aby dotrzeć do materiału skalnego, należy zdjąć wierzchnią warstwę torfu. Pod nią zazwyczaj znajduje się warstwa nagromadzonego piachu, który jest dodatkowym produktem w znacznej liczbie żwirowni w Koninie. Dopiero po jej zdjęciu można przejść do wydobywania z właściwego złoża. Nie oznacza to, że pod złożami piachu znajduje się dorodny, drobny żwir, który widzimy codziennie.

Aby lepiej opisać proces wydobycia i wykorzystania dorobku, którym może się pochwalić każda żwirownia w Koninie, posłużymy się wyszukiwarką internetową. Wpiszmy więc poszukiwaną przez nas frazę żwirownia Konin i sprawdźmy co dadzą nam rezultaty zwrócone przez wyszukiwarkę. Poprzez to będziemy mogli więcej dowiedzieć się na temat samej żwirowni i sposobu zastosowania sprzedawanych przez nią produktów. Już na pierwszej stronie rezultatów szukania, jesteśmy w stanie odnaleźć ciekawe informacje o oferowanych produktach. Tak jak wcześniej wspomniałem, zalicza się do nich piach i torf oraz różnego rodzaju żwir. Natomiast gotowy produkt nie leży gotowy w ziemi.

Ten piękny niewielki żwirek, który jest wykorzystywany do zdobienia naszych ogrodów powstaje z pokruszenia wielkich bloków skalnych. Dlatego większość z oferowanych żwirów ozdobnych ma tą samą średnicę. Sama natura nie wykonała by tysięcy kamyczków o tak podobnych kształtach. W zależności od złoża jakim dysponuje dana żwirownia, zależy jej asortyment. Żwirownia, która mieści się na obszarze złóż granitowych może sprzedawać kruszywo najlepszej jakości. Również cena tego rodzaju żwiru jest o wiele wyższą od innych kamieni.

Dodatkowo bez żwirowni nie postały by żadne ulice i autostrady w naszym kraju. Bazą każdej drogi jest odpowiednio przygotowane podłoże. Tego rodzaju podłoże budowane jest z dużej warstwy przesianego piachu i żwiru o różnej gramaturze. Całość wygląda jak przekładane ciasto: na początku gruby żwir, kolejno o drobniejszej gramaturze i na końcu piasek. Dopiero na tak wykonanym podłożu są wylewane warstwy asfaltu.

Wróć do „Luźne forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość