Rekonwersja dla żołnierzy - jakie wymagania


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:57

Rekonwersja dla żołnierzy - jakie wymagania

Postautor: adambyczek » 09 sty 2017, 15:22

Witam wszystkich. Dumam nad przejściem na wcześniejszą emeryturę, ale zastanawiam się gdzie znajdę zatrudnienie. Jestem żołnierzem zawodowym i niełatwo będzie dostać pracę w cywilu. No chyba, że jako ochroniarz. Rzecz jasna żartuję sobie. Ostatnio znalazłem taki artykuł i jestem ciekaw jakie formalności powinienem spełnić aby skorzystać z dofinansowania, które jest przeznaczone na rekonwersję dla żołnierzy? Kolejna kwestia to co takie szkolenie mi da w rzeczywistości? Pod pojęciem rekonwersja dla żołnierzy jesteśmy w stanie zapisać praktycznie wszystko: od ochroniarza po wyspecjalizowanego handlowca. Tak, więc chciałbym poznać opinię ludzi, którzy skorzystali z tego rodzaju szkolenia i mogą powiedzieć coś sensownego w temacie.

tolek1980
Posty: 16
Rejestracja: 16 maja 2016, 14:28

Rekonwersja dla żołnierzy - jakie formalności

Postautor: tolek1980 » 09 sty 2017, 15:35

Część. Nie mam pojęcia co właściwie czytałeś o rekonwersji dla żołnierzy? Jest to złożone pojęcie i wszystko zależy od tego jak podejdziesz do tematu. Na rynku znajdziesz sporo firm, które mają w swojej ofercie szkolenia dla odchodzących pracowników służb mundurowych. Rekonwersja dla żołnierzy to po prostu uzyskanie nowych kwalifikacji zawodowych, które dadzą ci możliwość znalezienia zatrudnienia po przejściu do cywila. Kwotę jaką dostaniesz na tego typu szkolenie określa ustawa. Dlatego powinno się ją przestudiować. Jeżeli pytasz o samą rekonwersję dla żołnierzy to nie zaszkodzi z niej skorzystać. Natomiast na początku musisz się zastanowić jaką pracę chciałbyś podjąć po przejściu do cywila. Dopiero wtedy szukasz odpowiedni kurs, który umożliwi ci przebranżowienie się.


Wróć do „Luźne forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości